Vortex Bike Team
| Registrace

VORTEX BIKE TEAM

Srpen 2019
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama:
D.U.B.
Patagonia bike
Vortex Bike Team

Naše úspěchy

26.-27.6.2010 ,Valašská 24

Vytvořeno: 2013-12-21 22:52:44
Poslední změna: 2013-12-21 23:32:56
Autor: michelin
Počet zobrazení tohoto článku: 1148

Tak jsem se rozhodnul,že napíšu s menším zpožděním krátký report z této parádní akce,zakončené 1.místem ve smíšeném 4 členém týmu.

 

I po těch více než třech letech mi v hlavě zůstalo spoustu vzpomínek,které mi asi zůstanou napořád.

 

Tohoto závodu jsme se zúčastnili: Hynas v kategorii solo a Majer,Trasér,Léňa a já ve čyřčlenném mix týmu.Mojí spolezdci i Hynas už měli s tímto podnikem zkušenosti,takže už věděli co je čeká a jak se připravit,ale pro mě to byla premiéra a byl jsem docela nervozní a zároveň natěšený jak to všechno dopadne.

Sraz jsme si dali už v pátek,abychom rozložili naše týmové stany a že jsme se slušně zapotili s postavením velkého stanu a ohraničili si své území,které nebylo malé,protože společný prostor s náma obývali ještě Mates,Rosťa,Jarča a Honza z konkurenčního zlínského týmu Bar u Zdi.Na tento závod jsem vyjel z chaloupky,ale večer jsem musel ještě do Ovy pro kolo a oblečení,ale ostatní zůstali na místě a do pozdních hodin probírali taktiku v hospodě

V sobotu ráno jsem po cestě ještě vyzvednul v Brušperku baterky do světel Hynasovi,protože si je zapomněl nabalit.Po příjezdu na místo už bylo depo docela slušně zaplněné a navíc i počasí bylo přímo parádní a mělo být takové po celý víkend.

Hodinu před startem jsme si vyslechli od pořadetele předzávodní pokyny a pravidla.Já si ještě vyslechnul zvolenou taktiku,které vlastně byla stejná s loňským ročníkem.

 

Teď už k samotnému závodu.

 

Ve 12:00 byl start opět ve stylu LeMans a za nás se na čáru postavil Majer.Střídat jsme se měli v pořadí Majer-Trasér-Majer-Trasér-Já-Léňa-Já-Léňa a zas dokola.

Protože jsem věděl,že budu mít po svém úseku vždycky čas na odpočinek,tak jsem do toho šel naplno.Už od prvních kol jsme se pohybovali v popředí jak celkové klasifikace tak i v rámci 4mix kategorie.

Už nevím přesně v kterém to bylo kole,ale najednou přiběhnul od někud Majer,že přerval řetěz,ale protože jsme měli Traséra,tak tento problém byl rychle vyřešen a Majer mohl za chvilku zpět na trať bojovat,aby ztrátu co nejrychleji smazal.Velká neznáma pro mě byla jízda v noci,ale nakonec jsem si to užíval a i časy byly jenom o minutu pomalejší než za světla.

 

Velice dobře jezdila Léňa a její časy byly naprosto parádní.

 

Pak si pamatuju,že k ránu si prožil menší krizi Trasér a hlavní soupeři se k nám přiblížili,ale pak poslali na trať svého nejslabšího jezdce a za nás jsem jel úsek zrovna já a náskok jsme opět navýšili a nakonec i uhájili až do konce a vyhráli o 11 minut.

 

O našem vítězství v kategorii rozhodla vyrovnanost všech členů a dobře zvolená taktika o které se bavili i soupeři.Celkově jsme závod dokončili na 5. místě a ujeli jsme 47 kol což bylo 432km

 

Celý víkend až na malé trable s řetězem probíhal bez problému a pomohlo k tomu i skvělé zázemí jak pořadatele,tak naše týmové.

Během víkendu nás navštívil  kole Rygi,poté přijel i Vilda se ženou, Májou a malým Míšou (možná tam byl ještě někdo,ale nevím to jistě )

 

Pak už následovalo pouze vyhlášení těch nejlepších,i když tady byl podle mě vítěz naprosto každý.Ceny nám předávala samotná Terezka Huříková a po jejím skončení jsme se vydali po zbalení směrem ke svým domovům.

 

Ještě nesmím zapomenout na Hynase,který v kategorii Solo zvládnul 26 kol a ujel tak 239km,pro mě něco nepředstavitelného (tenkrát )

 

Jinak bych chtěl poděkovat:

- pořadateli za skvěle zázemí,občerstvovačku a perfektně zvládnutou organizaci

- Karlosovi a Slávovi,kteří se o nás po celou dobu starali tak skvěle,že nějaký problém ani nemohl nastat

- Majerovi,Trasérovi a Léni za skvělou spolupráci 

- našemu hlídači Artovi

- že jsem poslední vítězné kolo mohl jet já a že jsem byl nervozní,aby se něco nestalo 

- a určitě by se ještě někdo našel

 

Ještě přidám pár fotek a byl bych rád,pokud někdo máte nějaké fotky,tak je zde přidejte.

 

A to je odemne vše.

 

 

 

Přiložené fotografie:
před startem
před startem
Majerovy problémy
Majerovy problémy
....se zvládly
....se zvládly
stupínek nejvyšší
stupínek nejvyšší
Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.
2014-01-07 08:15:26
Autor: MAJER

ještě že tě Rygi máme... :-)

2014-01-03 11:41:59
Autor: Rygi

Kdyby měl famózní paměť,tak by si pamatoval,že jsem musel radit gramlavcům Majerovi a Traserovi s řetězemi

2013-12-24 02:07:33
Autor: Trasér

Máš famózní pamět! Jj, tak to bylo, což takhle to někdy zopakovat? :-)